IMG_20201016_094719

Żabki kiszą ogórki

Wesoło jesienią w ogródku na grządce, Tu ruda marchewka tam strączek, Tu dynia jak słońce, tam główka sałaty, A w kącie OGÓREK WĄSATY …” W piątek 16 października świętowaliśmy kolejny “kolorowy dzień” w przedszkolu.

Tego dnia dzieci ubrały się na zielono, ponieważ bohaterem w naszej grupie był zielony OGÓREK, który towarzyszył nam podczas zabaw słownych ,a także wesołych pląsów przy piosence „Ogórek”. Żabki podczas zajęć dowiedziały się wiele ciekawostek na temat walorów odżywczych i smakowych tego warzywa.

Po degustacji zielonych świeżych ogóreczków przyszedł czas na wspólne kiszenie ogórków. Przedszkolaki podczas zajęć kulinarnych dowiedziały się jakie produkty są do tego potrzebne: czosnek, chrzan, koper, sól i oczywiście ogórki. Wszystkie dzieci były czynnie zaangażowane w pracę i z ciekawością słuchały objaśnień podczas poznawania kolejnych etapów kiszenia ogórków. Żabki doskonale poradziły sobie z powierzonym zadaniem! Teraz pozostało nam cierpliwie czekać na pyszne ogóreczki. Brawo Żabki! ”

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email