Nauka języka angielskiego już w przedszkolu

Img 20221020 101021

Edukacja językowa dziecka to świetna inwestycja w jego przyszłość, ponieważ w dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego to podstawa. Aby łatwiej i szybciej opanować dany język- warto rozpocząć z nim przygodę już od najmłodszych lat.

Nauka języka obcego przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim wpływa pozytywnie na rozwój umysłowy dziecka. Podczas zajęć dzieci ćwiczą pamięć, koncentrację, poszerzają horyzonty, kształtują świadomość społeczną oraz kulturową.

Kolejną korzyścią jest szybkość przyswajania wiedzy. Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę jak „gąbka” i łatwo przyswajają nowe wiadomości.

Przedszkolaki ponadto, zdecydowanie lepiej radzą sobie z opanowaniem dźwięków nowego języka. Ich aparat mowy jest jeszcze elastyczny, dzięki czemu łatwo przyswajają angielską mowę oraz intonację. Wymowa osób, które od najmłodszych lat osłuchiwały się z językiem angielskim jest zdecydowanie lepsza od ich rówieśników, którzy takich możliwości nie mieli.

Największa i najważniejsza korzyść wynikająca z wczesnego rozpoczęcia nauki angielskiego to brak bariery językowej. Większość osób, które zaczynają uczyć się języka angielskiego w wieku dorosłym, ma mniejsze lub większe problemy z blokadą językową, czyli brakiem wiary we własne możliwości i wstydem. Maluchy bardzo rzadko miewają takie trudności, a przyzwyczajone do mówienia po angielsku – nie rozwijają jej także w przyszłości.

W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego dwa razy w tygodniu, a czas ich trwania jest dostosowany do ich wieku i możliwości . Nauka angielskiego odbywa się poprzez zabawę, czyli najbliższą, najciekawszą i najprzyjemniejszą dzieciom metodę przyswajania wiedzy. Dzieci bawiąc się chłoną wiedzę, nabywają kompetencje i przyswajają język. Zabawy stosowane podczas zajęć to:

  • Zabawy ruchowe- związane z siłą i zręcznością fizyczną
  • Zabawy językowe – powiązane z rozwojem aparatu mowy: wyliczanki, rymowanki, piosenki, wierszyki
  • Zabawy grupowe- związane z umiejętnościami pracy w grupie
  • Zabawy tematyczne/fikcyjne- związane z odgrywaniem ról, przedstawień, nadawaniem osobowości zabawkom i odgrywaniem scenek z ich udziałem

Zajęcia z językiem angielskim są prowadzone w naszym przedszkolu przez wykwalifikowanych lektorów , którzy mają do dyspozycji bardzo bogatą bibliotekę pomocy dydaktycznych i programów do nauki języka. .Co roku miesiąc czerwiec jest „Miesiącem języka angielskiego” ,podczas którego współpracujemy z lektorami języka z innych placówek oraz rodzicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *