środa, 12 czerwca 2019

Matematyczne główki „Pod wierzbami”

Wszystkie dzieci z Przedszkola „Pod wierzbami” przez cały rok szkolny zgłębiały tajemnice matematyki poprzez różne zabawy, ćwiczenia, działania praktyczne również z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego.

Dnia 07 czerwca 2019 postanowiły sprawdzić swoją wiedzę w quizie matematycznym „Sprawna główka”. Miał on na celu utrwalenie zdobytych wiadomości i umiejętności, rozwijanie zainteresowań matematycznych, ich prezentacje na forum a także kształtowanie dojrzałości emocjonalnej oraz umiejętności pokonywania trudności.

Jako pierwsze do zmagań przystąpiły dzieci z grup starszych „Pszczółki”, „Żabki” i „Motylki”. Przedszkolaki zmagały się w zadaniach, wykazując się wiedzą z zakresu:  posługiwania się określeniami dotyczącymi stosunków przestrzennych,  liczenia oraz znajomości liczebników głównych i porządkowych w zakresie 10 ,  układania rytmów i ciągów,  dodawania i odejmowania w zakresie 10,  określania następstwa dni, pór roku oraz posługiwania się pojęciami dotyczącymi czasu,  nazywania i znajomości figur geometrycznych,  klasyfikowania ze względu na dwie cechy,  odkodowywania informacji. Przedszkolaki wyśmienicie poradziły sobie z zadaniami w atmosferze radości i uczciwej rywalizacji, integrując się jednocześnie z dziećmi z różnych grup. Wszyscy zdobyli tytuł SPRAWNEJ GŁÓWKI i otrzymali dyplom potwierdzający to.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search