piątek, 1 marca 2019

Spotkanie z Panem zegarmistrzem w grupie Żabki

W czwartek 21 lutego przedszkolaki grupy „Żabki” gościły w swojej grupie Pana zegarmistrza. Pan Paweł rozpoczął swoją wizytę od pogadanki, na temat tego czym jest czas oraz przybliżył dzieciom historię powstania zegara.

Największe zainteresowanie wzbudziły wśród dzieci akcesoria zegarmistrzowskie oraz eksponaty zegarów, które Pan zegarmistrz przyniósł na spotkanie. Dzieci miały możliwość obejrzenia różnych zegarków na rękę, ściennych oraz kieszonkowych.

Pan Paweł pokazał przedszkolakom zegar z kukułką, jego działanie oraz mechanizm w jego wnętrzu. Pośród eksponatów znalazł się również bardzo stary zegarek, który miał 119 lat i dzieci nie mogły uwierzyć, że jeszcze działa, a Pan zegarmistrz na dowód tego, że jest całkiem sprawny pozwolił obejrzeć jego mechanizm za pomocą swojej lupy zegarmistrzowskiej.

Spotkanie z Panem zegarmistrzem, było dla „Żabek” bardzo cennym doświadczeniem i okazją do zdobycia wielu cennych wiadomości. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za pouczające spotkanie i poświęcony nam czas.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search