piątek, 9 listopada 2018

Kotki z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Śremie

We  wtorek 6  listopada dzieci z grupy „Kotki” zwiedziły jednostkę Straży Pożarnej w Śremie. Po przybyciu na miejsce Panowie Strażacy zapoznali naszych małych przedszkolaków ze swoją odpowiedzialną pracą.  Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Pożarną oraz jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Kotki zrobiły ogromne wrażenie na strażakach, ponieważ doskonale wiedziały, że aby zadzwonić do Straży Pożarnej trzeba wybrać numer 998 lub 112.

Panowie Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na nasze pytania dotyczące specyfiki pracy strażaka, a następnie zaprezentowali nam wyposażenie wozów strażackich, niezbędnych do gaszenia pożaru czy usuwania skutków wypadków drogowych.

Wozy strażackie wzbudziły szczególne zainteresowanie. Dużym  przeżyciem była możliwość zobaczenia ich z  bliska i poznania sprzętu, którym w swojej pracy posługują się strażacy.  Przez chwilę  chętne dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy siedząc w środku pojazdu. Dodatkową atrakcją było włączenie przez strażaków syreny alarmowej, co wywołało dużo emocji wśród przedszkolaków. Wizyta  w Straży Pożarnej była dla nas bardzo interesująca i pouczająca. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Pełni podziwu i wrażeń z nowym bagażem doświadczeń wróciliśmy do przedszkola.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search