piątek, 12 października 2018

Z wizytą w Straży Pożarnej

Bezpieczeństwo to ważny obszar życia w Przedszkolu „Pod wierzbami”, dlatego tematyka z nim związana jest często poruszana zarówno okazjonalnie, jaki w sposób zaplanowany. Nic tak nie wpływa na utrwalenie i zapamiętanie wiadomości, jak działania praktyczne i wycieczki poznawcze.

Tym razem dzieci z Przedszkola „Pod wierzbami”z grupy „Pszczółki” odwiedziły nowy budynek Straży Pożarnej. Oj, działo się! Dzieci powitał pan strażak, który oprowadził je po hali, gdzie mogły podziwiać różne wozy strażackie wraz z wyposażeniem. Było ich bardzo wiele.

Chętni mogli usiąść w jednym z samochodów, przymierzyć hełm strażacki a nawet oglądać świat przez specjalną kamerę reagującą na temperaturę ciała człowieka. „Pszczółki”chłonęły wiedzę, którą przekazywał im pan przewodnik. Na koniec odwiedziły miejsce dowodzenia. Ich uwagę przykuła ilość komputerów, ale tutaj wszystko musi przecież działać sprawnie i bez zarzutu:-) Oczywiście przedszkolaki doskonale wiedziały, że aby się dodzwonić do Straży Pożarnej trzeba wybrać numer 998 lub 112.

Ta wycieczka z pewnością na długo zostanie dzieciom w pamięci wraz z cennymi informacjami, które usłyszały od panów strażaków.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search