sobota, 27 października 2018

Kotki w Komendzie Policji

We wtorek 16 października Kotki zwiedziły Komendę Powiatową Policji w Śremie. Podczas spotkania aspirant sztabowy Krzysztof Tomaszewski opowiedział dzieciom o pracy funkcjonariuszy oraz oprowadził naszą grupę po budynku Komendy pokazując, jak pracują policjanci.

Miłym akcentem było spotkanie z  Panem Komendantem Komisariatu, który udzielił wielu porad na temat bezpieczeństwa, a także odpowiadał na zadawane pytania. Przedszkolaki dowiedziały się, w jakich okolicznościach  należy wzywać  policję na numer alarmowy 997, jak należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu i w przedszkolu, jak unikać zagrożeń oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Dużo emocji dostarczył pokaz sprzętu, który policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Dzieci miały okazję wejść do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, przymierzyć kajdanki i elementy umundurowania funkcjonariuszy.

Kolejną atrakcją było oglądanie z bliska  radiowozu policyjnego, do którego   można było wsiąść i przekonać się, jak głośno wyją ich syreny. Na koniec naszej  udanej wizyty policjanci obdarowali  najmłodszych  elementami  odblaskowymi, a także słodkościami.  To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Serdecznie dziękujemy mamie naszego kolegi Borysa- Pani Annie Cieślak za zorganizowanie wycieczki do Komendy Powiatowej Policji. Uśmiech.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search